A+ R A-
26 Ağustos 2016
RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Yahoo Delicious
Cuma, 28 Haziran 2013 17:34

ADHK Anadolu Federasyonu’na yapılan saldırıları kınadı

  • yazı boyutu yazı boyutunu küçült yazı boyutunu küçült Yazı boyutu büyüt Yazı boyutu büyüt
  • Yazdır
  • Eposta

Avrupa Demokratik Haklar Konfederasyonu (ADHK) “Anadolu Federasyonu derneklerine yapılan saldırıları kınıyoruz” başlığını taşıyan bir açıklama yayınladı. Bu açıklamayı okurlarımızla paylaşıyoruz

HABER MERKEZİ (28.06.2013)- Almanya Demokratik Haklar Konfederasyonu, “Anadolu Federasyonu derneklerine yapılan saldırıları kınıyoruz” başlıklı bir açıklama yayınladı. Bu açıklamayı güncelliğinden dolayı okurlarımızla paylaşıyoruz.

“Taksim Gezi Parkı’ndan ülkenin 77 iline yayılarak AKP hükümetini korkulara salan halk hareketi, aynı zamanda emperyalist efendileri de telaşa düşürdü. Avrupa’da da yankısını bulan ve Türkiye-Kuzey Kürdistanlıların da meydanlara dökülmesi, telaşlarını tedirginliğe çevirdi. Uşaklarının yaptığını efendiler de yapmaya başladı. İstanbul başta olmak üzere birçok ilde cadı avı başlatıldı. Ayaklanan halkı, tutuklama korkusuyla sindirip, kendi yenilgisinin üstünü örtmeye çabalıyorlar. Erdoğan’a ayar vermek için demokrasi, insan hakları öğüdünde bulunan Avrupalı emperyalistler, uşaklarının yaptığını aratmayan tarzda dernek kapılarını kırarak basıp talan ediyor. Bunun son örneğine Almanya’da tanık olduk.

Alman emperyalizminin kolluk güçleri, Köln, Diusburg, Dortmund, Hamburg, Berlin ve Wuppertal'da Anadolu Federasyonu derneklerini kapılarını kırarak talan etti. Değişik kentlerde de evleri basıp, ev halkının kafalarına silahlar dayayarak gözaltına aldı. Gözaltına aldıklarından birisi de Federasyon Başkanı Latife Adıgüzel’dir.

Neo-Nazilerin katliamlarına göz yuman ve onları kollayan Alman emperyalizmi, devrimci-demokratik göçmen kurumlara ise azgınca saldırmaktadır. Devrimci politik faaliyet yürütenleri de uyduruk ve kurgusal senaryolarla tutuklamaktadır.

Alman devletinin ve ardından Hollanda, Belçika ve Avusturya’da da başlayıp, sürek avına dönüştürülen bu operasyonu nefretle kınıyoruz.

Operasyonlarda hukuksuz bir biçimde gözaltına alınarak tutuklanan bütün devrimcilerin derhal serbest bırakılmasını istiyoruz.

En meşru ve haklı olan, devrimci-demokratik mücadele yürütenler değil, ırkçılığı kışkırtan, göçmenleri katleden ve evlerini yakan neo-Nazi çeteleri tutuklanmalıdırlar.

Kahrolsun emperyalist-kapitalist dünya gericiliği

Yaşasın demokratik hak ve özgürlükler mücadelemiz

Yaşasın devrimci dayanışma”